|
A testékszerek viselői közül sokan azért ékesíttetik fel magukat, mert új külsőre vágynak, de gyakori indok a polgárpukkasztás is. Nyugalom, anyukák, nem is akkora újdonságról van szó, hiszen már Egyiptomban a királynők privilégiuma volt a köldökékszer.
A piercing egyáltalán nem új találmány, csak a használati köre szélesedett ki. Régebben nem a divat diktált. A társadalom kezdetben nem fogadta el sem a tetovált, sem a testékszert viselő embereket. Aki átszúratta magát, az a kitaszítottságot is bevállalta.
A divat azonban gyorsan terjed. Ma már szinte az számít kivételnek, ha egy köldökben vagy egy orrban nem csillog apró kő vagy fémdísz. Ráadásul egyre több helyen elkészíttetheted a testékszert, mert ahol tetoválnak, ott általában szúrnak is. Erre a biztonságosabb, jól szúrható, de kevésbé érzékeny helyeket ajánlják.
Fontos, hogy az ékszer ne kerüljön sérülékeny, erős igénybevételnek, mozgásnak kitett helyre, mert az nehezíti a gyógyulást, és később is gondot okozhat.
A piercingek többnyire biztonságosak, és nem okoznak egészségkárosodást. A testékszerek beszerelését bízd képzett szakemberre! A piercing és a tetoválás készítésekor legfontosabb a higiénia, mert csak így előzhető meg a fertőzés. A tű, az ékszer és minden egyéb eszköz sterilitásáról győződj meg. Csak engedéllyel rendelkező, ismert tetoválószalonba menj. 18 éven aluliaknak általában csak szülői beleegyezéssel vállalnak tetoválást, piercinget. Ezt mindenképpen be kell szerezned a szüleidtől, ha testékszerrel akarod díszíteni magad. Olyan helyre ne is menjél, ahol nem kérik az igazolást, mert az nem megbízható.
Az apró csecsebecsék orvosi acélból vagy titánból készülnek. Van, aki az aranyat és az ezüstöt is bírja, de az esetek többségében az utóbbit kilöki a szervezet. Pénztárcától függően lehet benne drágább kő vagy csiszolt üveg. Terveztethetsz magadnak egyedit, de nagy a kínálat a különböző ékszerekből, ékekből. | |